O mně

Duchovním i kreativním otcem celého studia je majitel a zakladatel Jiří Nebenführ.

Vystudoval Polygrafickou školu v Brně jako grafik - sazeč a výtvarné zkušenosti získával už od dětství u profesora Ivana Kříže na LŠU na Antonínské ulici v Brně, kde se zúčastnil i několika výtvarných soutěží po celé republice.

Později působil jako kulisák při divadelním Studiu Marta JAMU a jevištní mistr, setkal se tak se scénografií a po 3 letech byl přijat do hereckého ročníku 1994 - 1997, kdy absolvoval v roli Krále v inscenaci Escorial / Michel De Ghelderode, v režii Mileny Hurajové (ateliér Petera Sherhaufera) a pak působil v mnoha divadlech po celé republice.

Už během své herecké kariéry, ale uskutečnil několik výstav svých grafických prací, akrylových pláten a pár olejomaleb.

Jako grafik pracuje od ukončení své činnosti v Moravské typografii přes 32 let na volné noze.

Během  posledních 30 let ilustroval několik dětských knížek, podílel se na výtvarném designu mnoha interiérů rozličných dětských zařízení i pokojů v soukromí, vyráběl i drobný nábytek dle svých výtvarných návrhů a stejně tak podle jeho ilustrací vznikal již zmíněný design interiérů. Je autorem didaktické knížky, spolu s Oldřichem Růžičkou, vydané nakladatelstvím Computer press, Počítač pro děti s pavoučkem Kloboučkem a zároveň je autorem své poslední knížky O brněnských vodnících, kterou vydal v roce 2021.

Během divadelních let působil jako ředitel encyklopedického nakladatelství Diderot pro Moravu, jako kulturní a programový ředitel v Boby centru v roce 2000, založil a vybudoval kulturní a společenské ArtUm centrum v Olomouci v roce 2014, kde byl ředitelem a provozním vlastní kavárny a restaurace. Poté, co odešel z Olomouce a vrátil se do rodného Brna, byl zároveň i principálem svého vlastního Divadla Za hradbami, ale po 5 letech činnost ukončil a věnuje se již čistě výtvarné a grafické práci.

Jeho poslední výstavou byla série portrétů v Galerii 13 v Brně v roce 2018 a v říjnu 2022. Momentálně mu byla nabídnuta další výstava v Galerii Zadní trakt na Dominikánském náměstí v Brně v roce 2023.
Vyhledávání